Wiedza

BAZA WIEDZY

Dlaczego fotowoltaika?

Zastanawiasz się czy fotowoltaika jest odpowiednim wyborem dla Twojego domu czy firmy? Prezentujemy kluczowe argumenty, które przemawiają za inwestycją w system fotowoltaiczny.

CZYSTA ENERGIA

Energia słoneczna jest uznawana za najbardziej ekologiczną i bezemisyjną w całym miksie energetycznym.

BEZOBSŁUGOWOŚĆ

System fotowoltaiczny w praktyce nie wymaga żadnej ręcznej obsługi ze strony jej właściciela.

czysty zysk

Fotowoltaika to nie tylko źródło energii, ale także oszczędności. Prąd oddawany do sieci zmniejsza nasze rachunki.

Fotowoltaika się opłaca

Fotowoltaika bez tajemnic

Długa

żywotność

Szacuje się, że żywotność paneli fotowoltaicznych to okres pomiędzy 25 a 30 lat. Jest to wystarczająco długi okres, aby inwestycja w pełni się zwróciła.

Twoja energetyczna

Niezależność

Użytkownicy systemów fotowoltaicznych są w mniejszym stopniu uzależnieni od rosnących na świecie cen energii elektrycznej.

Potwierdzona

bezawaryjność

Systemy fotowoltaiczne są określane jako mało awaryjne. Dzięki temu korzystanie z ich dobrodziejstw jest niezakłócone, a korzyści – wysokie.

Korzystne

dofinansowanie

Rządowy program “Energia Plus” pozwala ograniczyć koszty związane z inwestycją w fotowoltaikę. Dotacja w tym programie może sięgnąć nawet 50% wydatków kwalifikowanych, ale obowiązuje też górny limit kwoty na poziomie 5000 zł. Chociaż w praktyce oznacza to, że dotacja pokryje mniej niż połowę wszystkich kosztów, to i tak warto sięgnąć po dostępne środki. Dzięki temu czas zwrotu inwestycji w fotowoltaikę może być krótszy nawet o kilka lat. Łączna pula środków to 1 miliard złotych.

Rozwiązanie niemal

dla każdego

Wbrew obiegowym opiniom, systemy fotowoltaiczne pracują nie tylko w słoneczne, ale także w pochmurne dni. Kapryśna pogoda w Polsce nie jest więc przeszkodą, aby z powodzeniem czerpać korzyści z inwestycji w fotowoltaikę. Oczywiście poziom nasłonecznienia przekłada się na wielkość zysków z fotowoltaiki.

Jesteśmy

Dla Ciebie

Masz dodatkowe pytania? Z przyjemnością na nie odpowiemy. Wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu, osiągniesz największe korzyści z inwestycji w fotowoltaikę. Zapraszamy do kontaktu!

Najlepsze

PARAMETRY

Zadaniem szynowodów bus bar jest przewodzenie prądu elektrycznego wytwarzanego przez ogniwa, większa liczba bus bar powoduje zwiększenie efektywności odprowadzania prądu z powierzchni ogniw, czyli zwiększa efektywność modułu.